قوانین و مقررات سایت هورسا

قوانین و مقررات
قوانین و مقررات سایت هورسا

ويرايش قوانين هورپی در تاريخ 2 بهمن ماه 98 صورت پذيرفته و کليه کاربران موظف به مطالعه قوانين وبسايت ميباشند. بديهی است بعد از بازه زمانی مذکور، کليه کاربران موظف به پذيرش و رعايت قوانين جديد وبسايت ميباشند. کلیه بندهای ذکرشده در این صفحات، برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات هورپی است که سعی در احترام میان حقوق سایر کاربران هورپی و سایت هورپی و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و انجام کلاه‌برداری در بستر فراهم‌شده از سوی هورپی، تنظیم و تدوین‌شده است. بر اساس سیاست امنیت اطلاعات هورپی، چنانچه هورپی تصمیم به اعمال تغییرات در سیاست امنیت اطلاعات و یا قوانین باشد، می‌بایست یک ماه قبل از اعمال تغییرات، کاربران را از طریق نمایش هشدارها در وب‌سایت، مطلع سازد. لازم است کاربران نیز هرچند وقت یک‌بار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند.دسترسی به قوانین همواره از طریق آدرس www.Hoorpay.com/terms.html امکان‌پذیر خواهد بود.

توجه: لطفاً تمامی صفحات را به‌طور کامل و دقیق مطالعه و امضا نمایید.

 1. سایت هورپی در ایران مدیریت‌ شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خرید و فروش محصولات غیرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
 2. علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در هورپی، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نيز در هورپی ممنوع می‌باشد. به طور مثال دريافت وجه ريالی و يا تومانی درون هورپی و پرداخت دلاری از طريق پی‌پال در هورپی ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد.
 3. استفاده از سرويس هورپی در سايت‌هايی که دارای مضامين غیرقانونی، مضر، تهدیدکننده، توهین‌آمیز، زیان‌آور، غیراخلاقی، افترا ‌آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی توقيف خواهد شد.
 4. استفاده از سرويس هورپی به منظور خريد و فروش غيرقانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نمی‌باشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی متوقف خواهد شد.
 5. استفاده از سرويس هورپی در سايت‌های حراج و مزايده ممنوع می‌باشد.
 6. استفاده از سرويس هورپی در سايت‌های تبليغات کليکی سرمايه‌گذاری که با عنوان باکس در اينترنت شناخته شده هستند ممنوع می‌باشد. (اين ماده قانونی از تاريخ ۱۴ فرودين ماه، بنابر ماده ۲۱ قوانين جرائم رايانه‌ای (بند ه -۶) ابلاغ شده و حداکثر تا ۴۵ روز بعد از ابلاغ سايت‌های فعال در اين زمينه می‌بايست نسبت به حذف درگاه هورپی از سايت‌های خود اقدام کنند.
 7. استفاده از سرويس هورپی در سايت‌های فروشگاهی که اقدام به فروش فيلم و سريال می‌کنند و در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده‌اند غيرمجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.
 8. استفاده از سرويس هورپی برای موارد خريد و فروش کالاهای زير مجاز نمی‌باشد:
 • تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
 • کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
 • vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
 • هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
 • کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
 • کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
 • سیگار و سایر مواد دخانی
 • مواد مخدر و روان‌گردان
 • مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور
 • انواع سلاح‌های گرم و سرد
 • کالاهایی که مبادله آن‌ها دارای مقررات و نظامات خاص است
 • کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد
 • کالاهایی که مبادله آن‌ها طبق قانون ممنوع است
 • کالاهایی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است
 • کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
 • کالاهای قاچاق
 1. انتشار ویروس‌های اینترنتی به‌منظور سوءاستفاده از حساب کاربران هورپی مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.
 2. جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق هورپی ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 3. پس از عضویت اولیه، هورپی اطلاعات واردشده را بررسی و به‌صورت مرحله‌ به‌ مرحله سطح تأیید کاربر را افزایش خواهد داد، هورپی برای انجام عملیات تأیید، ضمن درخواست اسکن کلیه مدارک سجل کیفری، برای احراز هویت شخص متقاضی، از طریق عکس گرفته شده از متقاضی با داشتن اصل کارت ملی و مطابقت انجام گرفته، متقاضی را تائید می نماید. ( راهنما )
 4. برای تأیید و ایجاد درگاه لازم است 43 بند قوانین اجرائی هورپی مطالعه شده و پس از امضا و ثبت اثر انگشت، به آدرس پستی شرکت پردازشگران هوشمند هورسا ارسال شود.
 5. افراد زیر سن قانونی (زیر 18 سال) مجاز به عضویت در سایت هورپی و استفاده از خدمات هورپی نمی‌باشند.
 6. استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در هورپی ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه‌های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.
 7. بر طبق سیاست امنیت اطلاعات، هورپی متعهد می‌شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به‌استثنای مواردی که به‌موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد.
 8. هورپی هیچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست های هورپی از طریق تیکت ها و درون وبسایت انجام میشود و از ایمیل تنها به منظور اطلاع رسانی و یا درخواست مشاهده لینک هایی درون وبسایت و ارائه رمز ورود اولیه و بازریابی رمز ورود به سامانه، از طریق ارسال لینک به ایمیل انجام خواهد شد.
 9. هورپی از کاربران خود می‌خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس https://Hoorpay.com   است، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه ssl محافظت می‌شوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس‌هایی به‌جز آدرس https://Hoorpay.com مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات، با کاربر موردنظر است.
 10. به سبب جلوگیری از کلاه‌بردای، هر کاربر در هورپی امکان واردکردن شماره‌ حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌ حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و هورپی هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل با نام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تأیید حساب واردشده، هورپی کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده‌های خود آرشیو می‌کند.
 11. هیچ تراکنشی نه به‌ صورت ورودی و نه به‌ صورت خروجی (به‌ جز درگاه‌های آنلاین) از حساب‌ها و کارت‌های دارای نام متفاوت با نام کاربر عضو، مورد پذیرش نیست و هورپی وجه ورودی را (در صورت انتقال از کارت یا حساب با نام شخصی به‌ جز شخص واریز کننده وجه) به‌ حساب مبدأ برگشت خواهد زد. به‌ طور مثال اگر کاربری با نام X در هورپی عضو شده و با کارت فرد دیگری به نام Y وجه را به هورپی وارد کند، هورپی وجه را با کسر کارمزد بانکی احتمالی به‌حساب Y برگشت خواهد زد. در مورد وجه خروجی نیز از کاربر خواسته می‌شود تا حساب‌ها و کارت‌های به نام خود را وارد کرده و از واردکردن اطلاعات حساب‌های متفرقه، خودداری کند.
 12. انتقال وجه به‌صورت داخلی در وب‌سایت شامل هیچ هزینه‌ای اعم از کارمزد یا موارد مشابه نیست. همچنین ورود وجه از طریق هر درگاهی در هورپی، شامل هیچ هزینه اضافی نبوده و وجه انتقالی عیناً به‌حساب مقصد، منتقل خواهد شد.
 13. در حال حاضر کارمزد کسر شده برای تراکنش‌های خروجی از هورپی (برای عموم کاربران) رایگان میباشد. ضمناً چنانچه هورپی قصد اعمال تغییر کارمزد تراکنش را داشته باشد می‌بایست طبق سیاست امنیت اطلاعات خود، از یک ماه قبل از اعمال تغییرات، کاربران خود را از این تصمیم مطلع سازد.
 14. برای عموم کاربران، از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واریز به‌ حساب، به سبب اطمینان از صحت تراکنش‌های ورودی و بر طبق سیاست های شاپرک و بانک مرکزی ج.ا.ا و همچنین امنیت اطلاعات هورپی، بین ۱ تا 4 روز کاری خواهد بود.
 15. به سبب تعامل با بانک‌ها، سایر تراکنش‌های ورودی و خروجی هورپی بر اساس قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می‌شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز است که تراکنش‌های هورپی نیز شامل این قانون می‌باشند. به سبب اطمینان بیشتر و بر اساس قانون ذکرشده فوق، هورپی این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا ۲۴ ساعت از انجام تراکنش (چه تراکنش‌های ورودی، خروجی و داخلی) وجه را به‌حساب مبدأ برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است هورپی اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.
 16. سایت‌هایی که از سرویس هورپی استفاده می‌کنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود می‌باشند. هورپی از کاربران خود می‌خواهد قبل از هرگونه خرید از این وب‌سایت‌ها قوانین و سیاست امنیت اطلاعات آن‌ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خرید اقدام کنند. چراکه در صورت سوءاستفاده‌های احتمالی، مسئولیتی بر عهده هورپی نیست.
 17. اگرچه سیاست امنیت اطلاعات هورپی بر مبنای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری تدوین‌شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما هورپی هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری‌های انجام‌شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به هورپی گزارش شود (به‌طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) هورپی محیط گفتگوی دوطرفه‌ای تحت نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد، امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد.
 18. چنانچه در مورد وجه منتقل‌شده اختلاف به وجود آید (مثلاً کاربری وجهی را به‌حساب فروشنده واریز کرده اما پس از گذشت زمان مورد توافق) هنوز کالا یا سرویسی تحویل نگرفته باشد و هورپی محیط گفتگویی میان طرفین باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار می‌گیرد و امکان انجام هیچ عملیاتی روی رقم موردنظر از سوی طرفین وجود نخواهد داشت. همچنین سایر تراکنش‌هایی که از وجه موردنظر، در سرویس هورپی انجام‌ شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبدیل خواهد شد.
 19. پس از ایجاد محیط گفتگوی دوطرفه میان کاربران دارای اختلاف، هورپی بر این گفتگو نظارت کرده و چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.
 20. هورپی به‌شدت با اسپم مخالفت می‌کند و در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند. مواردی که از این نظر برای هورپی تخلف شناخته می‌شوند عبارت‌اند از ارسال لینک‌های پرداخت هورپی به‌صورت اسپم.
 21. هرگونه سوءاستفاده از سرویس هورپی و یا استفاده ماشینی از سرویس هورپی، بدون هماهنگی با این وب‌سایت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی، برخورد خواهد شد.
 22. هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه هورپی ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است هورپی در صورت توقيف حساب کاربری موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر می‌باشد.
 23. کاربران هورپی می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی توقیف خواهد شد.
 24. هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌ شده در هورپی است.
 25. کاربر هورپی که به‌عنوان فروشنده فعالیت می‌کند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته‌ شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه‌ای جهت نگهداری تأییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده‌ شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه‌ شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده است و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری است.
 26. فروشنده موظف است اطلاعات کامل خریدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، هورپی به‌منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به‌صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام‌ شده را دریافت کند. این کار به‌ منظور جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری در هورپی انجام می‌شود و طرفین ملزم به در اختیار گذاشتن اطلاعات به هورپی می‌باشند.
 27. فروشنده موظف است شماره رسید دیجیتالی تأیید شده از سوی هورپی را به نحوی واضح و آشکار روی سایت خود به خریدار نمایش دهد. البته چنانچه پرداخت‌کننده نیز عضو هورپی باشد، امکان مشاهده جزئیات تراکنش وی، درون کنترل پنل شخصی خود نیز وجود دارد.
 28. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود می‌بایست مابین آن‌ها برطرف شود و هورپی امکان گفتگوی دوطرفه به‌منظور حل مشکلات را از طریق بخش تیکت فراهم می‌کند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به هورپی وارد شود، زیان‌دهنده موظف به جبران خسارت است.
 29. هورپی می‌تواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده، هورپی به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به فعاليت در هورپی ملزم می‌باشد.
 30. کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در هورپی را بنا به درخواست خود از طریق بخش پشتیبانی، متوقف کنند. هورپی کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود.
 31. هورپی اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.
 32. در جهت حفظ امنیت سرویس هورپی، آی پی (IP) کاربران در هنگام استفاده هرکدام از بخش ها و امکانات سایت ثبت خواهد شد. همچنین هورپی متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی و آی پی های ثبت شده (IP) کاربران محافظت کند و این اطلاعات را محرمانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قوانین ایران مجبور به ارائه آن به مراجع ذی صلاح باشد.
 33. هورپی از کاربران خود میخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس هورپی دات آی آر (Hoorpay.ir) میباشد، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه SSL محافظت میشوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار میگیرند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرسir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد.
 34. پذیرندگان هورپی مجاز به ایجاد چندین درگاه به منظور استفاده تجاری مباح و قانونی از آن هستند اما در صورت ایجاد درگاه های متعدد و بی مورد یا به منظور گرفتن نام درگاه های خاص! نه تنها آدرس درگاه ها بلکه حساب کاربری مشترک نیز مسدود میشود.
 35. پذیرندگان موظف هستند اطلاعات کامل خریدار (شامل نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و ...) را از مشتری دریافت و مشتری و خریدار را احراز هویت نمایند.مسئولیت هرگونه عدم دریافت اطلاعات کافی و احراز هویت خریدار با پذیرندگان می باشد. گاهی اوقات ممکن است، هورپی به منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام شده را دریافت کند. این کار به منظور جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری در هورپی انجام میشود و طرفین ملزم به دراختیار گذاشتن اطلاعات به هورپی میباشند.